• +90 (342) 317 16 51 & +90 (342) 317 16 52

 

Yabancı Diller Yüksekokulu, uluslararası akreditasyon çalışmaları çerçevesinde aylar süren titiz hazırlıkların sonucunda Pearson Assured Akreditasyon Kurumunun bağımsız denetçisi James McInerney'i ağırladı. Gün boyu süren inceleme ve denetimlerde Yüksekokul yönetimi ve Akreditasyon Ekibi hazır bulundu.

 

 

 

İnceleme, Yüksekokul Müdürü Dr.Öğr.Üyesi Emrah Cinkara’nın süreç ve çalışmalara dair sunumu ile başladı. James McInerney, Yüksekokulumuz fiziki şartlarını ve eğitim-öğretim işleyişini yerinde incelerken, Dr.Öğr.Üyesi Emrah Cinkara ve YDYO Akreditasyon Ekibinden kurum ve yapılan çalışmalara dair bilgi aldı. Denetçi McInerney, ziyaret süresince çalışan ve öğrenciler ile de yüz yüze görüşerek tüm paydaşların süreçteki katkılarını değerlendirdi.

 

 

İncelemenin ikinci kısmında ise organizasyon, öğrenim ve ölçme-değerlendirme başlıkları altındaki kriterlerin yerine getirilip getirilmediğini inceleyen McInerney, ziyaretinin sonunda gösterilen özveri ve harcanan emekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek tüm paydaşlara teşekkür etti.

 

 

 

Ziyaret, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ali Gür, Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Metin Bediroğlu, Genel Sekreter Doç.Dr.Ayhan Doğan, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Ali Eminoğlu ve Kalite Güvence Birimi temsilcilerinin katılımıyla senato toplantı salonunda genel değerlendirmeler ile tamamlandı. Bağımsız denetçi değerlendirme raporu, yakın zamanda resmi olarak Yüksekokulumuzla paylaşılacak.