• +90 (342) 317 16 51 & +90 (342) 317 16 52

Yüksekokulumuz, üniversitemizin Mühendislik Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Tıp Fakültesi (İngilizce), Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, İngilizce Öğretmenliği Bölümü, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencilerine zorunlu, İ.İ.B.F. öğrencilerine ise isteğe bağlı İngilizce Hazırlık eğitimi verir. Öğrencilerin İngilizce bilgisi bakımından fakülte/bölüm derslerini izleyebilecek düzeyde olup olmadıkları uygulanacak bir İngilizce Yeterlik-Muafiyet Sınavı ile saptanır. Bu sınavda başarı gösteremeyen öğrenciler (21 Ağustos 2017 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Gaziantep Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ile Sınav ve Değerlendirme Esaslarına İlişkin Yönetmelik gereğince) yabancı dil hazırlık eğitimine tabi tutulurlar.
 

Gruplandırma:
Yüksekokul öğrencilerimiz Eylül ayında verilen "Yeterlik-Muafiyet Sınavı/Yerleştirme Sınavı" sonuçlarına göre uygun seviyelere yerleştirilir.

  • A1 düzeyi

  • A2 düzeyi

  • B1 düzeyi

Yüksekokulumudaki ölçme ve değerlendirme, devam şartı vb. konularla ilgili detaylı bilgi için öğrenci kitapçığına bakabilirsiniz.

Hazırlık sınıfı ders içeriği için tıklayınız.