• +90 (342) 317 16 51 & +90 (342) 317 16 52

Sevgili öğrencilerimiz,

 

Gaziantep Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu’na hoşgeldiniz.

 

Yabancı Diller Yüksekokulu seçilmiş kitapları ve online materyalleri kullanarak temel akademik İngilizce eğitimi verir; öğrencilerimizin İngilizce düzeylerini bölümlerindeki derslerini izleyip gereklerini uygulayacakları hale getirir. Yüksekokulumuz hazırlık sınıfı öğrencilerini, üniversitemizdeki sosyal ve akademik çevreye hazırlar; etiği ve bilimi ön planda tutan, öğrenme sorumluluğunun bilincinde, eleştirel düşünebilen, yeniliğe açık bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunur.

 

Yabancı Diller Yüksekokulu ders programı, bölüm derslerinde öğrencilerden beklenen dilsel ve akademik becerileri kazandırmak üzere tasarlanmıştır. Bu beceriler çeşitli amaçlara yönelik okuma, dinleme, not tutma, kısa metin yazma ve konuşma olarak özetlenebilir. Tüm bu beceriler tutarlı bir akademik içerikte sunulur ve etkileşimli olarak uygulanır. Dil yapıları ve kelime bilgisi öğrencilerimizin akademik dil kullanımlarına destek olma yaklaşımıyla verilir.

 

Amacımız öğrencilerimizin İngilizceyi en iyi şekilde öğrenmesi ve eğitimlerini bir akademik yıl içinde başarıyla tamamlamalarıdır. Öğrencilerimizin göstereceği başarı büyük oranda kendi çaba ve gayretlerine bağlıdır. Yabancı Diller Yüksekokulunda başarılı olmanın en önemli şartı derslere düzenli devam etmek, düzenli çalışmak ve verilen sorumlulukları zamanında ve eksiksiz yerine getirmektir.

 

Öğrenci Kitapçığı, Yabancı Diller Yüksekokulu Öğrenci Yönetmeliğinin yanı sıra, Yüksekokuldaki uygulamalar ve öğrencilerin hak ve sorumluluklarına ilişkin önemli bilgiler içermektedir.

 

Sevgili öğrenciler, pek çoğunuzun ailelerinizden ilk kez ayrıldığınızın, yeni bir şehir ve yeni bir ortama uyum sağlama sürecinde olduğunuzun bilincindeyiz. Yabancı Diller Yüksekokulu olarak bu süreçte sizlere destek olmaya hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz.

 

Yabancı Diller Yüksekokulu öğretim elemanları ve yönetimi adına hepinize sağlıklı ve başarılı bir akademik yıl dilerim.

Doç.Dr. Emrah CİNKARA

Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü